Reklama

Reklama

Iława: Policjantka uratowała duszącego się chłopca

Kawałek ciasteczka sprawił, że mały chłopiec zaczął dusić się w sklepie. Jego mama próbowała mu pomóc, lecz dziecko zaczęło normalnie oddychać dopiero, gdy do akcji wkroczyła policjantka z Iławy. Wiedziała, w jaki sposób udzielić mu pierwszej pomocy.

Do zdarzenia doszło w lokalnym markecie w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie), który po południu odwiedziła matka z dzieckiem. Gdy kobieta zajęła się wybieraniem produktów, chłopiec siedział w wózku i jadł ciastko. W pewnym momencie połknął kawałek i zaczął się dusić. Mama próbowała mu pomóc, ale bez skutku.

Wtedy zainterweniowała sierż. szt. Karolina Jachowska, która w czasie wolnym od służby w powiatowej komendzie robiła zakupy w tym samym sklepie. Funkcjonariuszka wzięła chłopca na ręce i udzieliła mu pierwszej pomocy.

Jak pomóc duszącemu się dziecku?

Policjantka wyjęła z buzi dziecka resztki ciastka, a jego głowę pochyliła ku dołowi. Następnie zaczęła klepać go po plecach, aby udrożnić drogi oddechowe. Po chwili chłopiec zaczął oddychać normalnie, jednak obsługa marketu na wszelki wypadek wezwała karetkę. Na szczęście okazało się, że z dzieckiem jest wszystko w porządku.

Reklama

Pracująca w iławskiej komendzie sierż. szt. Karolina Jachowska była nagradzana za swoją służbę przez komendanta powiatowego w Iławie. "Dodatkowo wielokrotnie reprezentowała iławską komendę policji podczas zmagań w piłce siatkowej czy na zawodach smoczych łodzi" - przypominają jej współpracownicy. 

Dowiedz się więcej na temat: policja | Dziecko | pierwsza pomoc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama