Reklama

Reklama

Gwiazdy literatury w Krakowie

Od lat uznawany jest za najwybitniejszego katalońskiego pisarza. Powieść "Wyznaję" z 2011 r. uczyniła go jednym z najważniejszych autorów europejskich. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, którego książki tłumaczono na kilkanaście języków i wydawano w setkach tysięcy egzemplarzy. Jaume Cabré jesienią pojawi się w Polsce na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie (23-26 października). Wraz z nim setki najpopularniejszych autorów z Polski i zagranicy, największe wydawnictwa oraz tłumy czytelników z całego kraju.

Zaledwie 3 tygodnie dzielą nas od 18. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które po raz pierwszy odbędą się w nowoczesnych przestrzeniach EXPO Kraków, przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie. Każdego dnia wydłuża się lista autorów, z którymi będą mogli spotkać się czytelnicy. Poza wspomnianym Jaume Cabré swój udział w Targach potwierdzili tacy zagraniczni autorzy jak: jeden z najpopularniejszych obecnie izraelskich pisarzy Etgar Keret, szwedzki duet Jerker Eriksson i Håkan Axlandr Sundquist - piszący thrilerry pod pseudonimem Erik Axl Sund, Kateřina Tučková, czeska pisarka i kuratorka wystaw czy hiszpański pisarz młodego pokolenia  Javier Sierra.

W Targach potwierdziło udział bardzo wielu znamienitych autorów m. in. Jacek Dehnel, Julia Hartwig, Grzegorz Kazdepke, Marek Krajewski, Ryszard Krynicki, Roma Ligocka, Zygmunt Miłoszewski, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Małgorzata Rejmer, Izabela Sowa, Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Barbara Toruńczyk, Szczepan Twardoch,  Krzysztof Varga, Janusz L. Wiśniewski. 

Magiczne święto literatury

Reklama

Na przestrzeni kilkunastu lat Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie wypracowały sobie markę najważniejszego wydarzenia w branży wydawniczo-czytelniczej w naszym kraju. Teraz, wraz z przenosinami do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego, odważnie aspirują do miana znaczącej imprezy w Europie. Wszystkie dotychczasowe edycje Targów odwiedziło ćwierć miliona osób.

Program towarzyszący wydarzeniu

Lista wystawców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje