Reklama

Reklama

​Gdańsk: Zabójstwo 91-latki. Sprawca usłyszał najsurowszy wyrok

Na karę dożywotniego więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał w środę 33-letniego Krzysztofa K., oskarżonego o zabójstwo w styczniu 2019 r. na tle seksualnym 91-letniej kobiety oraz posiadanie narkotyków. Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama

- Sąd wymierzył oskarżonemu karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności z ograniczeniem skorzystania z warunkowego zwolnienia nie wcześniej niż po upływie 30 lat wykonywania orzeczonej kary - poinformował rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Gdańsku sędzia Łukasz Zioła.

Reklama

Proces Krzysztofa K. toczył się za zamkniętymi drzwiami. Z uwagi na wyłączenie jawności postępowania sądowego niejawne było też uzasadnienie wyroku.

Zwłoki kobiety w jednym z mieszkań w bloku w Gdyni-Oksywiu znalazł 26 stycznia 2019 r. jej syn. Kobieta mieszkała sama. Rodzina ostatni kontakt miała z nią 23 stycznia 2019 r. Dzień później, jak wykazało śledztwo, staruszka zrobiła zakupy.

Zbrodnia ze szczególnym okrucieństwem

Prokuratura ustaliła, że do śmierci 91-latki doszło w wyniku zabójstwa, a sprawca, którym okazał się sąsiad starszej kobiety, działał ze szczególnym okrucieństwem z pobudek seksualnych. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie.

W trakcie śledztwa Krzysztof K. złożył wyjaśnienia, w których potwierdził, że zabił kobietę.

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny ujawniono kilkanaście gramów amfetaminy. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama