Reklama

Reklama

Elżbietów: Tragiczny wypadek. Nie żyje pięć osób. Troje z nich to dzieci

We wtorek w Elżbietowie w powiecie sochaczewskim (woj. mazowieckie) doszło do śmiertelnego wypadku. W zderzeniu auta osobowego z ciężarówką na miejscu zginęło pięć osób, w tym troje dzieci. Wszystkie pięć ofiar śmiertelnych to pasażerowie osobówki. Według ustaleń policji skoda nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce.

Do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 12:30 w miejscowości Elżbietów niedaleko Sochaczewa, na drodze lokalnej łączącej drogę nr 90 z drogą nr 50.

- Zderzył się samochód osobowy z ciężarówką. Na miejscu zginęło pięć osób, w tym troje dzieci - przekazał st. kpt. Rafał Krupa, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Ofiary były reanimowane na miejscu, jednak nie udało się ich uratować.

- Zdarzenie miało miejsce w obrębie skrzyżowania dróg. Samochód ciężarowy znajduje się na jezdni, natomiast samochód osobowy został w wyniku tego zdarzenia wyrzucony na sąsiednie pole. Ten samochód jest w dość znacznym stopniu zdeformowany, stąd tak poważne skutki tego zdarzenia - wyjaśnił Krupa na antenie Polsat News.

Reklama

- To jest skrzyżowanie dwóch dróg - głównej i podporządkowanej, o znacznie mniejszej szerokości. Niejednokrotnie dochodziło tu do zdarzeń drogowych - dodał.

Wszystkie ofiary śmiertelne były pasażerami samochodu osobowego. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. 

Na miejscu pracują służby ratunkowe, sześć zastępów straży pożarnej i policja. Należy spodziewać się długotrwałych utrudnień - zapowiada straż.

Wstępne ustalenia: Skoda nie ustąpiła pierwszeństwa

Jak przekazała mł.asp. Aleksandra Calik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, "ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem osobowym marki skoda wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu samochodem ciężarowym, który jechał drogą z pierwszeństwem przejazdu". 

Policja nie potwierdza czy osobówką jechała rodzina. - Dzieci były małe, w wieku szkolnym - zaznaczyła mł.asp. Aleksandra Calik.

Dowiedz się więcej na temat: wypadek | Mazowsze | dzieci | Policja
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy