Reklama

Reklama

Elbląg: Pięć miesięcy odsiadki za strzelanie z wiatrówki do zwierząt

73-latek z Elbląga trafił do więzienia na pięć miesięcy za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Strzelał z wiatrówki do kotów i do ptaków, w tym hodowanych przez siebie gołębi. Sąd odwiesił mu wyrok z marca za złamanie zakazu posiadania zwierząt.

Jak poinformował Jakub Sawicki z policji w Elblągu, 73-letni mieszkaniec tego miasta został w marcu skazany przez sąd za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Dostał wówczas wyrok pięciu miesięcy więzienia w zawieszeniu, zakaz posiadania zwierząt przez siedem lat i 4 tys. zł nawiązki na rzecz schroniska dla zwierząt.

Mężczyzna został skazany za strzelanie z wiatrówki do gołębi, które sam hodował, a także do kruków i kotów na swojej posesji. W ocenie sądu, w ten sposób zabił lub zranił nawet kilkadziesiąt zwierząt. Jak ustalono w śledztwie z upolowanych ptaków gotował posiłki lub karmił nimi swojego psa. Zastawił też wnyki, w które wpadł kot sąsiada, na skutek czego zwierzęciu trzeba było amputować zmiażdżoną łapę.

Reklama

"Pomimo wyroku mężczyzna nadal hodował gołębie i tym samym złamał sądowy zakaz. W środę został zatrzymany i doprowadzony do aresztu, gdzie będzie odbywał wyrok pięciu miesięcy pozbawienia wolności" - powiedział Sawicki.

Jak przypomniał, za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do trzech lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy