Reklama

Reklama

Ciało noworodka w domowej zamrażarce. "Miało liczne obrażenia"

W niedzielę w miejscowości Stanowo w woj. pomorskim odnaleziono ciało noworodka. Zwłoki znajdowały się w domowej zamrażarce. Według nieoficjalnych informacji Polsat News, dziecko zostało zadźgane. Matką noworodka jest 16-latka.

Ciało dziecka odnaleziono w miejscowości Stanowo koło Dzierzgonia w powiecie sztumskim. Informację potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Z kolei rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sztumie poinformowała, że ciało zabezpieczono do sekcji zwłok. Prokuratura podejrzewa, dziecko zostało zamordowane, prawdopodobnie ostrym narzędziem.

- Dziecko urodziło się w dziewiątym miesiącu ciąży. Urodziło się żywe - przekazała Polsat News prok. Grażyna Wawryniuk, dodając, że był to chłopiec. - Bezpośrednią przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny spowodowany licznymi obrażeniami - poinformowała. Prokurator potwierdziła, że matką dziecka jest 16-letnia dziewczyna.

Reklama

- Do porodu doszło około tygodnia przed znalezieniem zwłok - przekazała prok. Wawryniuk.

Ciało noworodka w zamrażarce. Prokuratura podejrzewa zabójstwo

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. - Prokuratura skierowała do sądu rodzinnego w Kwidzynie materiały dotyczące nieletniej i wniosła o przesłuchanie nieletniej w sprawie zabójstwa - powiedziała prok. Wawryniuk. 

Prokuratura sprawdzi też, czy 16-latka nie dopuściła się czynu z art. 149 k.k., czyli pozbawienia życia dziecka przez matkę w trakcie porodu lub pod jego wpływem.

Jak dodała rzeczniczka, prokuratura wnioskowała o umieszczenie nastolatki w schronisku dla nieletnich.

Jak informowały lokalne media ciało noworodka było ukryte w zamrażarce, a jego matką jest 16-latka. Poród w domu odebrała jej matka. Nastolatka źle się poczuła, co zaniepokoiło kobietę. Lekarz zbadał dziewczynę i wówczas okazało się, że była w ciąży. Wtedy przyznała się i powiedziała, że niedawno urodziła. Miała też wskazać, gdzie pozostawiła ciało noworodka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy