Reklama

Reklama

Brzezie: Śmierć starszego małżeństwa nad stawami. Prawdopodobnie zatruli się czadem

​W przyczepie kempingowej przy stawach w miejscowości Brzezie k. Sulechowa (woj. lubuskie) znaleziono w niedzielę ciała 72-latka i 70-latki. Prawdopodobnie małżeństwo śmiertelnie zatruło się oparami tlenku węgla z włączonego urządzenia grzewczego zasilanego gazem.

- Z naszych ustaleń wynika, że małżeństwo przyjechało nad stawy na ryby. Lekarz wykluczył udział osób trzecich w ich śmierci. Decyzją prokuratora ciała zabezpieczono do sekcji - powiedziała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Dodała, że zmarli byli mieszkańcami Sulechowa, a śledztwo mające wyjaśnić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie.

Zatrucie czadem. Kiedy ulatnia się tlenek węgla i jakie są objawy?

Tlenek węgla jest bezbarwnym i bezwonnym, niezwykle trującym gazem. Inaczej nazywany jest czadem, ale też "cichym zabójcą", bo jego duże stężenie potrafi zabić człowieka w kilka minut. Szacuje się, że każdego roku tlenkiem węgla truje się ok. 2 tys. osób w Polsce, spośród których umiera około setki.

Objawy zatrucia czadem to m.in. zmęczenie, ból głowy i brzucha czy podwyższone tętno. Powstaje on, gdy podczas spalania np. drewna, oleju albo innego gazu nie jest dostarczona odpowiednia ilość tlenu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje