Reklama

Reklama

Białystok: Mężczyzna zatrzymany w galerii handlowej. Podglądał kobietę w przymierzalni

W jednej z białostockich galerii handlowych zatrzymany został mężczyzna, który nagrywał kobietę w przymierzalni sklepu z odzieżą. Używał kamery ukrytej w plecaku, który ustawiał na ziemi. Na razie usłyszał zarzut utrwalania wizerunku wbrew woli osoby nagrywanej.

Jak podał w czwartek zespół prasowy podlaskiej policji, całą sytuację odkrył partner kobiety, która przymierzała ubrania w sklepie z odzieżą. Zwrócił uwagę na mężczyznę, który stał blisko drzwi przymierzalni i co chwila przesuwał po podłodze plecak właśnie w kierunku tych drzwi. Gdy podszedł do niego, zauważył że ten w ręce trzyma telefon, a na ekranie ma przekaz zza drzwi, czyli jego partnerkę mierzącą ubrania.

Kamera w plecaku

Zawiadomiona ochrona sklepu wezwała policję. Podglądacz próbował wyjść, ale został przytrzymany na miejscu do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Ci zabezpieczyli sprzęt, jakim się posługiwał. Okazało się, że w plecaku miał zainstalowaną kamerę połączoną ze smartfonem oraz powerbank do zasilania. Policjanci analizują też nagrania, które znaleźli w komputerach 32-latka zabezpieczonych w jego mieszkaniu.

Reklama

Jak podała policja, mężczyzna usłyszał zarzut utrwalania wizerunku wbrew woli osoby nagrywanej; grozi mu do 5 lat więzienia. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje