Reklama

Reklama

Afera na Mazowszu. Burmistrz, prezes i dwóch biznesmenów zatrzymało CBA

Agenci CBA zatrzymali burmistrza Kałuszyna (woj. mazowieckie) oraz prezesa Zakładu Utylizacji Opadów w Siedlcach i dwóch biznesmenów. Sprawa dotyczy porozumienia w związku z organizowanymi przetargami, które miało prowadzić do osiągnięcia korzyści majątkowych - podało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezesa siedleckiego zakładu utylizacji odpadów, samorządowca oraz dwóch przedsiębiorców - poinformował Zespół Prasowy CBA. 

CBA zatrzymało byłego adwokata. Miał powoływać się na wpływy w resorcie sprawiedliwości

"Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali cztery osoby, w tym prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach, burmistrza Miasta Kałuszyn oraz dwóch przedsiębiorców. Czynności przeprowadzono na terenie Mazowsza i Śląska" - przekazał Zespół Prasowy CBA.

Reklama

Nieprawidłowości związane z przetargami

Zatrzymania są związane z nieprawidłowościami w związku z organizacją postępowań przetargowych. Jak zaznaczyło CBA, postępowanie dotyczy nieprawidłowości w związku z przetargami organizowanymi w Zakładzie Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Siedlcach oraz Urzędzie Miejskim w Kałuszynie w latach 2019-2021. "Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie-Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej" - zaznaczyła CBA.

CBA zatrzymało byłego adwokata. Miał powoływać się na wpływy w resorcie sprawiedliwości

"Ustalenia śledczych wskazują na działanie podejrzanych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych poprzez wejście w nieformalne porozumienia w związku z organizowanymi przetargami" - podało CBA.

"To pierwsza realizacja warszawskiej Delegatury CBA i Prokuratury Okręgowej w Lublinie-Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej w tej sprawie" - dodało CBA.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy