Reklama

Wypadek łódki na jeziorze. Trwa akcja. Nurkowie poszukują jednej osoby

Na Jeziorze Skarlińskim wywróciła się łódka z trzema osobami na pokładzie. Na miejsce wezwano służby. Dwie osoby udało się odnaleźć i wyjąć z wody. Jedna z nich jest reanimowana. Służby prowadzą akcję poszukiwawczą trzeciego mężczyzny, a na miejsce jedzie specjalistyczna grupa z sonarem z Olsztyna.

Na jeziorze Skarlińskim w powiecie nowomiejskim (woj. warmińsko-mazurskie) doszło w niedzielę do wywrotki łodzi wiosłowej z trzema osobami. Dwie osoby podjęto z wody, trwają poszukiwania trzeciej - poinformował rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków Grzegorz Różański.

Dwie osoby podjęto z wody. Nurkowie wciąż szukają trzeciej

Jak podają strażacy, o godz. 12:19 otrzymali zgłoszenie o wywróconej łodzi i dwóch osobach dryfujących na powierzchni wody. Na miejsce skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Iławy.

Reklama

Dwie osoby zostały podjęte z wody. Jedna jest przytomna, druga jest reanimowana. Trzecia jest poszukiwana - podali strażacy.

Nurkowie ze strażackiej grupy ratownictwa wodno-nurkowego będą schodzić pod wodę i poszukiwać zaginionej osoby. Na miejsce jedzie specjalistyczna grupa z sonarem z Olsztyna, by wspomóc strażaków w działaniach.

Rzeczniczka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim asp. Ludmiła Mroczkowska potwierdziła, że na łodzi wiosłowej byli trzej mężczyźni.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy