Reklama

Reklama

Warmińsko-mazurskie: Zablokowana trasa S7. Cysterna grozi wybuchem

Trasa S7 łącząca Gdańsk z Warszawą jest zablokowana w obu kierunkach. Po zderzeniu auta osobowego z cysterną przewożącą tlen doszło do rozszczelnienia zbiornika. Jak informują służby możliwy jest wybuch cysterny. Jak poinformowała policja utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

Oficer prasowa policji w Nidzicy Alicja Pepłowska. powiedziała, że pojazd osobowy nie zachował bezpiecznej odległości i wbił się pod cysternę przewożącą tlen. - Kierowca auta osobowego z uwagi na obrażenia został przetransportowany helikopterem do szpitala w Olsztynie - podała Pepłowska.


Obecne na miejscu służby stwierdziły, że zachodzi groźba wybuchu cysterny z tlenem. - Dlatego trasa Gdańsk - Warszawa jest zamknięta w obu kierunkach  - podała Pepłowska i poinformowała, że służby kierują jadących trasą na objazdy. 

Utrudnienia do północy

- Zapadła decyzja, że najpierw zostanie wydobyty spod ciężarówki samochód osobowy. Następnie będzie uszczelniony zawór w cysternie, a dopiero na końcu rozpocznie się przepompowywanie tlenu. Sama operacja pompowania potrwa ok. czterech godzin  - powiedziała oficer prasowa Alicja Pepłowska.

Reklama

Na miejsce wypadku nie dojechała jeszcze ciężarówka, do której ma być przepompowany tlen.

W ocenie służb drogowych i policji blokada S7 potrwa co najmniej do północy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje