Reklama

Reklama

Warmińsko-mazurskie: Ulewa poważnie uszkodziła most. Wyznaczono objazdy

Most w miejscowości Barczewko (woj. warmińsko-mazurskie) został poważnie uszkodzony po niedzielnej ulewie, która przeszła nad powiatem olsztyńskim. Strażacy poinformowali, że może dojść do zarwania się nawierzchni. Zarządca drogi zdecydował o natychmiastowym zamknięciu obiektu, wyznaczono objazdy.

Intensywne opady deszczu, które przeszły w niedzielę wieczorem nad Olsztynem i okolicznymi miejscowościami uszkodziły most w miejscowości Barczewko w gminie Dywity. Na zdjęciach zamieszczonych przez strażaków ochotników z tej miejscowości widać, że most wisi w powietrzu, pod asfaltem jest wypłukana ogromna dziura, a kamienie umacniające skarpę zostały wymyte.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie poinformował, że w nocy został wezwany na miejsce zarządca drogi, który podjął decyzję o jej natychmiastowym zamknięciu.

Reklama

"Z powodu podmytego asfaltu może dojść do zarwania się nawierzchni mostu" - zaalarmowali strażacy w mediach społecznościowych. 

Zniszczony most w Barczewku. Wyznaczono objazdy

Gmina Dywity poinformowała w nocy, że objazdy wyznaczono przez miejscowości: Gady, Tuławki, Szynowo, Maruny i Dąbrówkę Małą lub przez trasę Olsztyn-Nikielkowo.

Most w Barczewku to nowy obiekt, oddano go kierowcom do użytku w ubiegłym roku.

Intensywne ulewy przeszły też nad Podhalem - strażacy interweniowali tam kilkadziesiąt razy.

Reklama

Reklama

Reklama