Reklama

Reklama

Warmińsko-mazurskie: Sześciolatek ciężko ranny w wypadku na przejeździe kolejowym

Sześcioletni rowerzysta został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Unieszewie (warmińsko-mazurskie). Dziecko uderzyło w bok przejeżdżającego pociągu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że chłopiec wjechał rowerem na niestrzeżony przejazd kolejowy prawdopodobnie w chwili, gdy na sygnalizatorze paliło się czerwone światło i rozlegał się sygnał dźwiękowy ostrzegający przed nadjeżdżającym pociągiem.

Sygnalizacja świetlna i dźwiękowa była sprawna

- Na skutek tego chłopiec uderzył w bok pociągu relacji Olsztyn - Toruń. Sześciolatek w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do olsztyńskiego szpitala - powiedział podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Jak zaznaczył, policyjny patrol potwierdził na miejscu zdarzenia, że sygnalizacja świetlna i dźwiękowa na tym przejeździe była sprawna. Do wypadku doszło po godz. 19.

Reklama

Podkom. Prokopczyk przekazał również, że policjanci wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia i okoliczności, w jakich sześciolatek znalazł się sam w rejonie przejazdu kolejowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy