Reklama

Reklama

Warmińsko-mazurskie: Seria pożarów. Zginęły cztery osoby

Cztery osoby zginęły w dwóch pożarach, do których doszło sobotę w nocy w woj. warmińsko-mazurskim. Spłonął domek letniskowy w Pasymiu i budynek mieszkalny w Silginach w gminie Barciany.

Na obrzeżach Pasymia doszło do pożaru murowanego domku letniskowego, w którym - według pierwszych ustaleń - zginęło starsze małżeństwo z okolic Warszawy. Trzeci z letników, który nocował na najniższej kondygnacji budynku, ewakuował się samodzielnie.

- W chwili zauważenia pożaru przez osobę postronną budynek był w ogniu. Świadek zadzwonił pod numer 112 i jednocześnie próbował ratować kobietę i mężczyznę, którzy stali na balkonie i wołali o pomoc - powiedział asp. Paweł Koziatek ze straży pożarnej w Szczytnie.

"Bały się skoczyć"

Osoby stojące na balkonie poddasza nie mogły wydostać się z budynku, bo pożar wybuchł na parterze i objął drewniane schody, odcinając im drogę ucieczki. Ogień rozprzestrzeniał się szybko, bo ściany były wyłożone boazerią.

Reklama

- Świadek próbował przystawić do balkonu drabinę, jednak była za krótko. Prosił ich, żeby próbowali zeskoczyć, ale były to osoby po sześćdziesiątce, które bały się skakać z wysokości około 2,5 metra - relacjonował strażak.

Gdy przyjechała straż pożarna cały budynek stał już w ogniu, łącznie z poddaszem. W pożarze zginęły dwie osoby.

Cały budynek stał w ogniu

Z kolei we wsi Silginy w powiecie kętrzyńskim spłonął parterowy dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem. Strażaków powiadomił przed godz. 3 świadek, który zauważył pożar.

- Gdy na miejsce przyjechali strażacy budynek stał cały w ogniu, a część dachu zawaliła się do wnętrza - przekazał zastępca komendanta kętrzyńskiej straży pożarnej kpt. Kamil Golon.

W budynku strażacy odnaleźli zwęglone ciała dwóch osób.

Dokładne okoliczności i przyczyny obu pożarów wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy