Reklama

Reklama

Warmińsko-Mazurskie: Runęła kamienica w Kętrzynie. Strażacy na gruzowisku

Najprawdopodobniej "samoistnie" runęła część kamienicy w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie). Budynek zawalił się w nocy z piątku na sobotę. Gruzowisko przeszukiwało dziewięć zastępów strażaków, którzy sprawdzali, czy nikt nie został przysypany.

W Kętrzynie częściowo zawaliła się dwukondygnacyjna kamienica - podała w sobotę warmińsko-mazurska straż pożarna. Budynek był pustostanem przeznaczonym do rozbiórki. Najprawdopodobniej w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

- Do zawalenia części budynku mieszkalnego przy ul. Sikorskiego w Kętrzynie doszło w nocy z piątku na sobotę. Runęła połowa dwukondygnacyjnego budynku o rozmiarach 9 na 4 metry. Druga część ze sterczącym dachem zawisła nad rumowiskiem - poinformował bryg. Paweł Gryciuk z komendy wojewódzkiej PSP w Olsztynie.

Reklama

- Brak informacji o ewentualnych osobach mogących przebywać w tym budynku - zaznaczył.

Katastrofa budowlana w centrum Łodzi. Zawalił się dach kamienicy

Ze względu na ryzyko dalszego zawalenia początkowo nie wprowadzano ratowników na rumowisko. Jednak po dokładnej analizie, przy zachowaniu środków ostrożności, rozpoczęto odgruzowywanie ręczne, a potem do dalszych prac użyto koparki. Działania strażaków trwały jeszcze w sobotę rano.

W ocenie straży pożarnej, do katastrofy budowlanej doszło prawdopodobnie samoistnie. Zawalony obiekt był dobudówką do innego budynku. Ściany boczne były podstemplowane, a pustostan był ogrodzony i opatrzony informacją, że istnieje zagrożenie zawalenia.

Na miejsce zdarzenia sprowadzono dziewięć zastępów straży pożarnej - z komendy powiatowej w Kętrzynie oraz OSP w Korszach, Karolewie i Reszlu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy