Reklama

Reklama

Warmińsko-mazurskie: Pod dwiema dziewczynkami załamał się lód

Na stawie w Robawach w gminie Reszel (woj. warmińsko-mazurskie) pod dwiema dziewczynkami załamał się lód. Dzieci udało się uratować, ale zginął mężczyzna, który udzielał im pomocy.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę późnym popołudniem w gminie Reszel w powiecie kętrzyńskim. Dwie dziewczynki w wieku dziewięciu i 10 lat bawiły się na zamarzniętym przydomowym stawie. Nagle lód zarwał się i obie wpadły do wody. 

Oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik przekazała, że 10-latka o własnych siłach dopłynęła do brzegu i wyszła ze stawu, ale młodsza z dziewczynek zaczęła znikać pod wodą.

Krzyki dzieci usłyszeli sąsiedzi. Jeden z nich, 40-letni mężczyzna, rzucił się do wody na ratunek dziewięciolatce, ale sam zaczął też tonąć.

Reklama

- Na miejsce przybiegli inni sąsiedzi i dziadkowie jednej z dziewczynek. Wspólnymi siłami wydobyli z wody zarówno dziewięciolatkę, jak i 40-latka. Mężczyzna nie oddychał, więc rozpoczęto reanimację - przekazała policjantka. 

Sąsiedzi reanimowali 40-latka aż do czasu przyjazdu karetki, potem akcję przejęli ratownicy. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł pomimo długiej, trwającej kilkadziesiąt minut resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Jak przekazały służby, dziewczynki były całe i zdrowe. 

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny.

Ratownicy apelują, by pod żadnym pozorem nie wchodzić na tafle. Lód pokrywający jeziora jest obecnie bardzo kruchy i mało wytrzymały.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama