Reklama

Reklama

Warmińsko-mazurskie: Ewakuacja mieszkańców po odkryciu niewybuchu w Gołdapi

Podczas prac ziemnych w Gołdapi na Mazurach natrafiono na bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. W czwartek (21 maja) przed południem zaplanowano ewakuację osób w promieniu do 500 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu.

Jak poinformowała mł. asp. Anna Barszczewska z gołdapskiej policji, na bombę lotniczą z czasów II wojny natrafili przy ul. Wojska Polskiego w środę (20 maja) popołudniu pracownicy firmy budowlanej w trakcie prac prowadzonych z użyciem koparki.

Według niej, wstępnie ustalono, że na czas usuwania niewybuchu trzeba ewakuować ludzi w promieniu do 500 metrów. Na tym obszarze znajduje się m.in. stacja paliw, dworzec autobusowy, centrum handlowe i targowisko miejskie, gdzie w czwartki odbywają się jarmarki.

"Czekamy na patrol saperski, który będzie około godz. 10. Wtedy zostaną podjęte decyzje, które dokładnie ulice i ilu mieszkańców zostanie ewakuowanych" - zaznaczyła.

Reklama

Gołdap była pod koniec wojny terenem trwających trzy miesiące zaciętych walk sowiecko-niemieckich, podczas których zniszczono 90 proc. zabudowy. Miasto, które kilkukrotnie przechodziło z rąk do rąk, zostało ostatecznie zdobyte 22 stycznia 1945 r. przez oddziały 11. Armii Gwardii 3. Frontu Białoruskiego.


***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>Reklama

Reklama

Reklama

Reklama