Reklama

Reklama

Warmińsko-mazurskie: Dwie osoby zginęły w pożarze domu w Janowie

Dwie osoby zginęły w nocy z soboty na niedzielę w pożarze domu jednorodzinnego w Janowie k. Nidzicy w woj. warmińsko-mazurskim. Przyczyny tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Jak powiedział PAP oficer prasowy nidzickiej straży pożarnej asp. sztabowy Andrzej Osowski, pożar wybuchł po północy, a w zgliszczach spalonego domu jednorodzinnego odnaleziono zwęglone szczątki dwóch osób. Są to prawdopodobnie mieszkańcy tego budynku - mężczyzna w wieku 58 lat i jego 83-letnia matka.  

Według strażaków pożar zauważono dość późno, ponieważ dom stał na uboczu, z dala od innych zabudowań wsi. Budynek był zbudowany z drewna, a konstrukcja ścian była przekładana trocinami i słomą. "Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, cały dom stał w ogniu. Wyglądał jak pochodnia" - powiedział Osowski.  

Reklama

W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć jednostek państwowej straży pożarnej z Nidzicy i OSP z Janowa i Jagarzewa.  

Na miejscu tragedii pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy czekają jeszcze na przyjazd biegłego z zakresu pożarnictwa. Na razie nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru. 

"Na chwilę obecną nie jest możliwa identyfikacja ofiar pożaru. Wiemy tylko, że pod tym adresem rzeczywiście zamieszkiwała 83-letnia kobieta z synem" - powiedziała PAP Izabela Demska z nidzickiej policji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy