Reklama

Reklama

Warmińsko-mazurskie: Dwa szczeniaki wyciągnięte z wody przez innego psa

Funkcjonariusze z Nidzicy poszukują człowieka, który w jutowym worku wrzucił dwa szczenięta do rzeki. Zwierzaki zostały uratowane przez własną matkę.

W poniedziałek policjanci zostali wezwani na interwencję w pobliżu rzeki. Tam w godzinach porannych mieszkanka Nidzicy znalazła dwa małe szczenięta, schowane w jutowym worku.

Dziewczyna zauważyła, że jeden duży pies starał się wyciągnąć worek z rzeki. Była to prawdopodobnie matka szczeniaków, która rozszarpała materiał i uwolniła ze środka dwa małe psy.

Jeden z nich uciekł z matką, a drugi, który wystraszony schował się pod koszem, został zabrany przez mieszkankę Nidzicy do jej domu.  Babcia dziewczyny zawiadomiła policję o tym wydarzeniu.

Reklama

Policjanci starają się ustalić, kto wrzucił zwierzęta do wody. Ustawa o ochronie zwierzą przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności za znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Policja apeluje do wszystkich osób, które mogą mieć przydatne informacje na temat właściciela psa, bądź byli świadkiem tego zdarzenia, aby zgłaszali to dyżurnemu jednostki tel. 997 lub (89) 625-02-00.

Reklama

Reklama

Reklama