Reklama

Reklama

Utrudnienia na przejściach granicznych z Rosją

W nocy z piątku na sobotę ma nastąpić przerwa w odprawach na drogowych przejściach granicznych z Rosją - poinformowała warmińsko-mazurska Straż Graniczna. Utrudnienia są spowodowane aktualizacją systemów informatycznych po stronie rosyjskiej.

Jak powiedziała w czwartek rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej kpt. Mirosława Aleksandrowicz, informację o utrudnieniach przekazały służby celne Federacji Rosyjskiej. Przerwa w odprawach podróżnych po stronie rosyjskiej ma nastąpić od godziny 22 w piątek do godziny szóstej rano w sobotę.

"Przerwa dotyczy wszystkich drogowych przejść granicznych z obwodem kaliningradzkim i jest spowodowana aktualizacją systemów informatycznych. Rosjanie poinformowali nas, że utrudnienia w odprawach dotyczą cudzoziemców, w tym Polaków" - wyjaśniła rzeczniczka.

Reklama

To nie jedyne spodziewane w najbliższych dniach utrudnienia dla podróżnych na granicy z Rosją. Jak podawała wcześniej Straż Graniczna, w związku z remontem sieci energetycznej po stronie rosyjskiej, odprawy osób i pojazdów będą wstrzymane w godzinach 9-13: 16 września - na przejściu Mamonowo-Gronowo, 17 września - na przejściu Mamonowo-Grzechotki i 19 września - na przejściu Bagrationowsk-Bezledy.

Straż Graniczna zwróciła się z prośbą do podróżnych, aby uwzględnili te informacje przy planowaniu podróży przez polsko-rosyjskie przejścia graniczne.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy