Reklama

Usłyszała ponad półtora tysiąca zarzutów. Podrabiała dokumentację NFZ

Dentystka z Nidzicy usłyszała 1532 zarzuty. Kobieta sfałszowała dokumentację ponad 500 pacjentów. Straty, które w ten sposób spowodowała, NFZ wycenia na ponad ćwierć miliona złotych. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

- Materiał zgromadzony przez nidzickich kryminalnych dał początek sprawie nieuczciwej 38-latce z Nidzicy. Policjanci pracowali nad nią od drugiej połowy 2021 roku - powiedziała sierż. szt. Alicja Pepłowska z KPP w Nidzicy. - Z ich ustaleń wynikało, że dentystka składała fałszywe wnioski o rozliczenie świadczonych usług do Narodowego Funduszu Zdrowia - dodała.ZOBACZ TEŻ: Usłyszała ponad półtora tysiąca zarzutów. Podrabiała dokumentację NFZ

W toku śledztwa policjanci ustalili ponad 500 pokrzywdzonych
, w karty których w okresie od maja 2019 r. do lutego 2022 r., dentystka wpisywała niewykonane usługi. Było to m.in. znieczulenie, chirurgiczne usunięcie zęba, wypełnienie ubytku korony zęba mlecznego, opracowanie i odbudowa ubytku zęba czy badanie lekarskie kontrolne.

Zabezpieczono mienie podejrzanej w wysokości 100 000 zł

- Leczone według niej miały być nawet te zęby, których niektórzy pacjenci od lat już nie posiadali - przekazała policjantka. - Mieszkanka Nidzicy swoją przestępczą działalnością spowodowała straty na łączną kwotę ponad 278 tys. zł na szkodę NFZ - poinformowała.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: USA: Dentysta miał zatruć koktajle proteinowe swojej żony z powodu kochanki 

38-letnia dentystka usłyszała 1531 zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu uzyskania korzyści majątkowej i jeden zarzut oszustwa.

W trakcie czynności zabezpieczono mienie podejrzanej w wysokości 100 tys. zł. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stomatolog | nidzica | zarzuty | wyłudzenia | Narodowy Fundusz Zdrowia | zabiegi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy