Reklama

Reklama

Tragiczny pożar domku letniskowego. Zginęły dwie osoby

Dwie osoby zginęły w nocy ze środy na czwartek w pożarze domku letniskowego w Wydminach na Mazurach - poinformowała straż pożarna. Dwie inne osoby zdołały uciec z płonącego budynku przez okno.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Wydminach przy ul. Suwalskiej. "Zgłoszenie o pożarze domku letniskowego z poddaszem otrzymaliśmy około godz. 1. Strażacy byli na miejscu osiem minut od wezwania. Ogień był już widoczny wewnątrz i na zewnątrz budynku" - powiedział kpt. Mateusz Pupek z giżyckiej straży pożarnej.

Jak dodał, w domku byli tej nocy trzej mężczyźni i kobieta. Dwie osoby ewakuowały się samodzielnie przez okno na parterze. Nie odnieśli obrażeń. Dwóch pozostałych mężczyzn nie przeżyło pożaru - wobec jednego z nich strażacy podjęli próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej, bez efektu.

Reklama

W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. 

Służby nie wypowiadają się na razie o przyczynach powstania pożaru.

Jak poinformowała asp. Mariola Jagodzińska z giżyckiej policji, tożsamość obu mężczyzn, ofiar pożaru została ustalona. Okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w śledztwie prowadzonym pod nadzorem giżyckiej prokuratury.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy