Reklama

Reklama

Tragedia na Mazurach. Nie żyje 73-latek. Utonął w jeziorze Szóstak

Tragiczny wypadek nad jeziorem Szóstak w gminie Wydminy na Mazurach. Jak przekazały służby, utopił sie tam 73-letni mężczyzna. Nad jeziorem przebywał z dwiema innymi osobami.

Do śmiertelnego wypadku w gminie Wydminy doszło w sobotę 27 sierpnia. 

Wydminy. Tragedia nad jeziorem Szóstak

Jak przekazała oficer prasowy policji w Giżycku Iwona Chruścińska, trzech mężczyzn weszło do wody razem. 

- Nie byli głęboko, weszli po szyję. Dwóch mężczyzn na chwilę odwróciło się od 73-latka. Gdy po chwili na niego spojrzeli, on był już z głową w wodzie - relacjonowała policjantka.

Według informacji służb towarzysze wyciągnęli 73-latka z wody i zaczęli go reanimować. - Świadkowie wezwali karetkę i strażaków. Akcja reanimacyjna nie dała efektów - zaznaczyła Chruścińska. - Wystarczyła chwila, towarzysze się odwrócili, a 73-latek utonął - dodała oficer prasowa.

Reklama

Jezioro Szóstak. Utonął 73-latek

- Dziś w okolicach Giżycka było bardzo upalnie, gorąco, nie znamy powodów śmieci tego człowieka, ale być może to z tego powodu doszło do tragedii - oceniła policjantka, podkreślając, że przyczyny śmierci 73-latka będą wyjaśniane.

Na miejscu nad jeziorem Szóstak pracowali strażacy z OSP Wydminy. "Po akcji reanimacyjnej, która trwała półtorej godziny nie udało się odzyskać funkcji życiowych osoby poszkodowanej" - czytamy w komunikacie. 

Do wpisu dołączono także zdjęcia. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy