Reklama

Reklama

Tragedia na jeziorze Tałty. Utonął 21-letni żeglarz z Warszawy

Na mazurskim jeziorze Tałty utonął w środę (26 sierpnia) 21-letni turysta z Warszawy, który wypadł za burtę jachtu i zniknął pod wodą. Według policji nie miał kamizelki ratunkowej. Ciało mężczyzny odnaleźli nurkowie po trwających kilka godzin poszukiwaniach.

Jak poinformował rzecznik warmińsko-mazurskiej policji mł. asp. Tomasz Markowski, 21-latek, siedząc w trakcie żeglowania na burcie jachtu, wypadł do jeziora i zniknął pod wodą. - Mężczyzna nie miał na sobie kamizelki wypornościowej - dodał.

Młody mężczyzna żeglował z pięcioma osobami. Do wypadku doszło na jeziorze Tałty na wysokości Starych Sadów. Załoga wezwała na pomoc ratowników MOPR. Razem z nimi zaginionego szukali przez kilka godzin strażacy z PSP, wyposażeni w sonar, i ochotnicy z OSP. Nurkowie odnaleźli ciało na głębokości 30 m.

Okoliczności tragicznego zdarzenia będzie wyjaśniać mrągowska policja pod nadzorem prokuratora.

Reklama

Trudne warunki


Według ratownika dyżurnego z MOPR w Giżycku Marka Banaszkiewicza w środę na mazurskich jeziorach panowały trudne warunki pogodowe. Wiał wiatr o sile 4 stopni Beauforta. - To są warunki dla osób, które naprawdę umieją pływać, a nie dla amatorów - stwierdził.

Na obowiązkowym wyposażeniu łodzi pływającej po wodach śródlądowych muszą być koła ratunkowe, a także pasy lub kamizelki ratunkowe odpowiadające liczbie osób na pokładzie. Podczas żeglowania nie ma natomiast obowiązku ich noszenia.

Akcja ratunkowa na jeziorach prowadzona jest zawsze przez dwie godziny od przyjęcia zgłoszenia o zaginięciu lub wypadku. Potem, o ile zaginiony nie zostanie odnaleziony, zamienia się ona w akcję poszukiwawczą.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama