Reklama

Reklama

Tragedia na jeziorze Świętajno. Znaleziono dwa ciała

W nocy nurkowie odnaleźli ciała dwóch młodych mężczyzn, którzy poszli popływać i zaginęli. Do tragedii doszło w mazurskim jeziorze Świętajno.

Sierż. Izabela Cyganiuk z policji w Szczytnie przekazała, że we wtorek o godz. 21 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o dwóch osobach: 18-latku i 19-latku, którzy weszli do jeziora, żeby popływać i nie wrócili na brzeg.

Na plaży w Warchałach, gdzie zostawili ubrania, czekał na nich kolega. Zaalarmował policję, gdy stracił ich z oczu i długo nie wychodzili z wody. Jak relacjonował, zaniepokoił się, bo nie był pewien, czy potrafią dobrze pływać. Cała trójka przyjechała na Mazury z powiatu wyszkowskiego w woj. mazowieckim.

Reklama

Po zgłoszeniu o zaginięciu, na jeziorze rozpoczęto poszukiwania z udziałem strażackich grup wodno-nurkowych z Olsztyna i Mrągowa.

Bryg. Paweł Gryciuk z komendy wojewódzkiej PSP w Olsztynie poinformował w środę rano, że ciało pierwszego z zaginionych odnaleziono niemal od razu po rozpoczęciu akcji poszukiwawczej.

- Drugi został odnaleziony na głębokości czterech metrów, w odległości 30 m od brzegu. W obu przypadkach lekarz stwierdził zgon - powiedział.

Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szczytnie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy