Reklama

Szczytno: Przez siedem lat ukrywał się przed policją. Mieszkał w ziemiance

Mieszkaniec powiatu braniewskiego (woj. warmińsko-mazurskie) uchylał się od płacenia alimentów. Gdy sąd rejonowy w Gliwicach skazał go na 272 dni pozbawienia wolności, mężczyzna "zniknął". Policjanci odnaleźli go siedem lat po wyroku skazującym - 47-latek ukrywał się w ziemiance w środku lasu.

Jak podała w środę warmińsko-mazurska policja, we wtorek rano szczycieńscy policjanci z wydziału kryminalnego działając na polecenie Sądu Rejonowego w Gliwicach, wyruszyli w teren, by potwierdzić swoje wcześniejsze ustalenia. Wynikało z nich, że mężczyzna choć ma meldunek na terenie powiatu braniewskiego, to może ukrywać się na terenie miejscowości Romany położonej w gminie Szczytno.

Zobacz też: Oszustwa przez SMS. Święty Mikołaj oszukany w filmie policji

Policjanci kilkaset metrów od drogi, w głębi lasu, natknęli się na ziemiankę. W środku zastali śpiącego jeszcze 47-latka. Okazało się bowiem, że mężczyzna, który przez 7 lat ukrywał się przed wymierzoną przez sąd karą pozbawienia wolności, w ostatnim czasie postanowił "osiedlić" się w lesie.

Reklama

47-latek został zatrzymany przez szczycieńskich kryminalnych i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 9 miesięcy.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: policja | warmińsko - mazurskie | ziemianka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy