Reklama

Reklama

Ryszard Ostrowski nie żyje. Burmistrz Korsz "zmarł po ciężkiej chorobie"

Urząd gminy w Korszach poinformował w mediach społecznościowych o śmierci burmistrza Ryszarda Ostrowskiego. Gminą Korsze zmarły samorządowiec kierował od 2006 r. Ostrowski zmarł po ciężkiej chorobie, od kilku miesięcy był na zwolnieniu lekarskim.

"Z głębokim żalem i niewymownym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego" - poinformowali w piątek na profilu tej gminy pracownicy zmarłego burmistrza. Ostrowski był burmistrzem Korsz od 2006 r., wcześniej był zastępcą burmistrza, pracował też w urzędzie sąsiedniego miasta - Kętrzyna.

Lokalne media podały, że Ostrowski zmarł po ciężkiej chorobie, od kilku miesięcy był na zwolnieniu lekarskim.

Śmierć burmistrza Korosz. Wyznaczona zostanie osoba do kierowania gminą

Dyrektor delegatury PKW w Olsztynie Piotr Sarnacki poinformował, że biuro wyborcze w Olsztynie oczekuje na akt zgonu burmistrza. - Dopiero, gdy go otrzymamy będziemy mogli wydać postanowienie o wygaśnięciu mandatu zmarłego burmistrza - powiedział Sarnacki.

Reklama

To, kto będzie kierował gminą Korsze wskaże premier za pośrednictwem wojewody. Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek powiedział, że takie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach. Wyznaczona osoba będzie kierowała gminą do czasu przedterminowych wyborów. W ocenie Sarnackiego wybory takie mogą się odbyć w ciągu trzech miesięcy.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama