Reklama

Reklama

RMF24: Pijana matka na spacerze z synkiem. Dziecko wypadło z wózka

W Olsztynie w woj. warmińsko-mazurskim pijana matka "opiekowała się" 4-letnim synkiem. Policjantów poinformowała anonimowa osoba, która widziała, jak dziecko wypadło z wózka. Chłopiec trafił pod opiekę babci. Jak się okazało, jego ojciec również był pijany.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 22. Policjanci dostali zgłoszenie, że na ul. Reymonta jest nietrzeźwa kobieta, która ledwo pcha wózek z dzieckiem. W pewnym momencie chłopiec miał nawet z niego wypaść.

Reklama

Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że faktycznie kobieta ledwo stała na nogach, a próbowała jeszcze wciągnąć na schody wózek, w którym siedział jej 4-letni synek. Kobieta była tak pijana, że nie było możliwe zbadanie jej alkomatem.

Chłopiec nie mógł jednak trafić pod opiekę ojca, ponieważ ten też był pijany. W końcu policjanci przekazali dziecko babci.

Sprawa 36-letniej pijanej matki trafi do sądu rodzinnego. Niewykluczone, że kobieta odpowie także za przestępstwo - za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 5 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje