Reklama

Pożar lasu w Olsztynie. Podczas akcji gaśniczej znaleziono ciało mężczyzny

Ciało mężczyzny w wieku ok. 40 - 50 lat odnalazła podczas akcji gaśniczej straż pożarna. Przyczyny śmierci jeszcze nie ustalono. Sprawą mają zająć się odpowiednie służby. Tymczasem Olsztyn, gdzie w czwartek wieczorem ogień pojawił się w lesie, znajduje się w obszarze, dla którego Lasy Państwowe wydały kilka godzin wcześniej ostrzeżenie o najwyższym stopniu zagrożenia pożarowego. Podobne komunikaty dotyczą obecnie większości terenów w kraju.

Podczas gaszenia pożaru poszycia leśnego w Olsztynie strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Okoliczności jego śmierci będzie wyjaśniała policja.

Akcja gaśnicza poszycia leśnego. Strażacy znaleźli ciało mężczyzny

W czwartek późnym wieczorem dyżurny centrum powiadamiania ratunkowego odebrał telefon o pożarze poszycia w lesie przy ul. Kapitańskiej w Olsztynie. Ogień objła teren o powierzchni kilkunastu arów.

Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli ciało mężczyzny, prawdopodobnie 40-, 50-letniego. Okoliczności śmierci mężczyzny będzie ustalała policja. Na razie nie wiadomo, czy ten człowiek miał coś wspólnego z pożarem.

Reklama

W Olsztynie i regionie od wielu dni nie padał deszcz i ściółka leśna jest w wielu miejscach bardzo sucha - rzecznik prasowy olsztyńskiej dyrekcji Lasów Państwowych Adam Pietrzak porównuje jej suchość do kartki papieru. W ostatnich dniach strażacy z regionu gasili m.in. pożar wrzosowiska na terenie poligonu w okolicach Orzysza.

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Lasy Państwowe ostrzegają

Do pożaru poszycia leśnego w Olsztynie doszło kilka godzin po tym, jak Lasy Państwowe wydały komunikat ostrzegający przed rosnącym zagrożeniem pożarowym w całym kraju. W opublikowanym w czwartek w mediach społecznościowych poście napisano, że w strefie objętej obecnie trzecim, a więc najwyższym stopniem zagrożenia, znajduje się nawet dwie trzecie lasów.

Na dołączonej do wpisu mapie widać, że mniejsze - średnie - zagrożenie dotyczy przede wszystkim obszarów na południu Polski i kilku na zachodzie kraju. O warunkach sprzyjających rozprzestrzenianiu się ognia informowało też IMGW. "Brak opadów w ostatnich dniach, wysokie nasłonecznienie, postępująca wegetacja roślinna oraz wietrzna aura przyczyniły się do zwiększenia ryzyka wystąpienia pożarów oraz przesuszenia wierzchniej warstwy glebowej" - napisano w poście na Twitterze.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pożar | straż pożarna | ciało mężczyzny | zagrożenie pożarowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy