Reklama

Reklama

Olsztyn: Zarzut zabójstwa dla matki 1,5-miesięcznego dziecka

Zarzut zabójstwa usłyszy matka 1,5-miesięcznego dziecka, które zmarło w szpitalu w Olsztynie, po tym jak trafiło do niego z obrażeniami głowy. Prokurator nakazał policji doprowadzenie kobiety na przesłuchanie, gdzie jeszcze w sobotę ogłoszony zostanie jej zarzut zabójstwa.

Poinformował o tym PAP w sobotę Prokurator Rejonowy Olsztyn-Południe Daniel Brodowski.  

Jak podała PAP wcześniej policja, w piątek w godzinach porannych do szpitala dziecięcego w Olsztynie trafiło 1,5-miesięczne dziecko z urazem głowy. W nocy lekarz dyżurny powiadomił policję, że niemowlę zmarło. Zatrzymani zostali rodzice dziecka: 29-letnia matka oraz 32-letni ojciec.

"Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie matce zarzutu zabójstwa dziecka. Przesłuchano świadków oraz uzyskano opinie biegłego z zakresu obrażeń. Planowane jest przeprowadzenie sekcji zwłok dziecka, najprawdopodobniej w poniedziałek" - powiedział PAP prokurator Brodowski.

Reklama

Dodał, że do dyspozycji prokuratury pozostaje ojciec dziecka, który nie został zwolniony do domu.

Jak podawała policja, w mieszkaniu gdzie najprawdopodobniej rozegrała się tragedia, przeprowadzone zostały oględziny z udziałem technika. "Wiadomo, że w rodzinie tej nie była wszczęta procedura Niebieskiej Karty, nie było w przeszłości interwencji policji. Dzielnicowy nie miał sygnałów od sąsiadów, by coś złego działo się w rodzinie" - mówiła PAP Mariola Plichta z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy