Reklama

Reklama

Olsztyn: Umówił się z 14-latką. Na miejscu czekała policja

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 32-latka podejrzanego o popełnienie przestępstwa pedofilskiego. Mężczyzna został zatrzymany na jednym z parkingów w centrum miasta. Był przekonany, że spotka się z 14-latką.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji poprzez monitoring sieci namierzyli 32-letniego mężczyznę, który miał wyszukiwać nastolatki i nakłaniać je do spotkań o charakterze seksualnym.

Funkcjonariusze podszyli się pod 14-latkę i umówili z podejrzanym na jednym z parkingów w centrum Olsztyna. Tam też doszło do zatrzymania kompletnie zaskoczonego mężczyzny.

Policjanci przeszukali także jego miejsce zamieszkania oraz pracy. W konsekwencji zabezpieczyli dwa komputery, tablet, dysk twardy, nośniki pamięci oraz telefon komórkowy. Specjaliści sprawdzają teraz, czy na zabezpieczonym sprzęcie znajdują się treści pedofilskie oraz oferty spotkań o charakterze seksualnym.

Mężczyzna odpowie za usiłowanie złożenia małoletniemu poniżej lat 15 propozycji spotkania o charakterze seksualnym. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Policjanci na podstawie zebranych materiałów sprawdzają, czy mieszkaniec powiatu olsztyńskiego nie popełnił innych przestępstw wobec małoletnich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy