Reklama

Reklama

Olsztyn: Proces gangu narkotykowego

Proces 11-osobowej grupy przestępczej handlującej narkotykami i wyłudzającej kredyty rozpoczął się w czwartek przed Sądem Okręgowym w Olsztynie.

Główny oskarżony Marcin G. odpowie za wprowadzenie na rynek 13 kilogramów amfetaminy i 11 kilogramów marihuany. Jest także oskarżony o wyłudzenia i oszustwa na kwotę 51 tysięcy złotych. Z aktu oskarżenia wynika, że wyłudzał kredyty z banków posługując się fałszywymi zaświadczeniami, które wystawiali inni oskarżeni. Dzięki kredytom kupił samochód i meble.

Reklama

Pozostali oskarżeni handlowali amfetaminą i marihuaną na terenie Warmii i Mazur oraz w województwie kujawsko-pomorskim. Przygotowywany był przerzut amfetaminy do Włoch, ostatecznie do przemytu nie doszło, bo nabywca zrezygnował z zakupu. Niektórzy z oskarżonych zajmowali się także wyrobem nielegalnego alkoholu.

Większość oskarżonych była już karana nie tylko za przestępstwa narkotykowe. Dariusz M. któremu w tym procesie przypisuje się wprowadzenie do obrotu 7,5 kg amfetaminy został skazany w 2002 roku na karę sześć lat pozbawienia wolności za pomoc w zabójstwie jednego z szefów gangów na Warmii i Mazurach. Wyszedł warunkowo na wolność w 2005 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama