Reklama

Reklama

Olsztyn: Pijana weszła wprost pod jadące auto. Policja ma nagranie

Pijana 46-latka przebiegła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu w Olsztynie i została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Zdarzenie wyglądało niebezpiecznie, ale skończyło się na tym, że kobieta doznała jedynie ogólnych potłuczeń - informuje warmińsko-mazurska policja.

Sytuacja została zarejestrowana przez miejski monitoring. Komenda Miejska Policji w Olsztynie postanowiła opublikować nagranie "ku przestrodze".

Reklama

Incydent miał miejsce przed godziną 18 w miniony piątek (9 października) w Olsztynie. Na ul. Limanowskiego był duży ruch, ale to nie przeszkadzało 46-latce w tym, by spróbować przedostać się przez jezdnię na drugą stronę. Mimo że nieopodal znajduje się przejście z sygnalizacją, piesza wybrała w tym celu niedozwolone miejsce. 

Kobieta wpadła wprost pod nadjeżdżające audi. Pojazd uderzył w nią z taką siłą, że przeleciała kilka metrów do przodu. Pierwszej pomocy 46-latce udzielili świadkowie zdarzenia oraz kierowca samochodu. Niebawem na miejscu pojawiły się także służby ratunkowe.

"Była kompletnie pijana"

"Okazało się, że 46-latka była kompletnie pijana, co potwierdziło badanie policyjnym alkomatem, wskazując stężenie alkoholu w jej organizmie o wartości dwóch promili. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie po obserwacji medycznej okazało się, że mimo groźnie wyglądającego zdarzenia nic poważnego się jej nie stało" - przekazała w komunikacie warmińsko-mazurska policja.  

Za doprowadzenie do kolizji drogowej kobieta została ukarana przez funkcjonariuszy mandatem na kwotę 500 zł. "Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie" - apelują mundurowi.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama