Reklama

Reklama

Olsztyn: Oszukał ją na "rosyjskiego lekarza". Obiecał jej prezenty

Mieszkanka Olsztyna nawiązała znajomość na portalu randkowym. Była przekonana, że koresponduje z lekarzem pracującym w Rosji. Mężczyzna obiecał przesłać jej prezenty, musiała jednak, zapłacić 2 tys. złotych podatku za wysłanie paczki. Niestety okazało się, że lekarz jest tak naprawdę oszustem.

Dotychczas popularne były oszustwa "na amerykańskiego żołnierza", które polegały na tym, że wracający z misji żołnierz USA chciał przesłać poznanej przez internet osobie prezenty, a czasem nawet część osobistego majątku. Osoba taka miała "tylko" opłacić koszty przesyłki, czy cło - gdy przelewała pieniądze, kontakt się urywał.

Poznała go na portalu randkowym

Identyczny model oszustwa wykorzystano w Olsztynie, tyle, że zamiast amerykańskiego żołnierza pojawił się pochodzący z Gdańska lekarz, który aktualnie miał pracować w szpitalu w Rosji.

- Ofiarą oszustów padła 48-letnia mieszkanka Olsztyna. Rzekomego lekarza poznała na portalu randkowym. Oczekiwała od niego paczki z wartościowymi przedmiotami, m.in. torebkami, zegarkami, telefonami oraz gotówka - podała olsztyńska policja.

Reklama

Po kilku dniach z mieszkanka Olsztyna skontaktował się mężczyzna, który przedstawił się jako agent pocztowy. Poinformował kobietę, że na jej adres została wysłana zagraniczna paczka i z tego tytułu musi uregulować podatek w kwocie 1,5 tys. zł złotych, który już następnego dnia wzrósł do 2 tys. zł.

Nie otrzymała paczki

- Kobieta zauroczona konwersacją z mężczyzną oraz zawartością prezentu postanowiła przesłać pieniądze na otrzymany zagraniczny numer konta. Pracownicy banku odmówili zrealizowania transakcji i polecili 48-latce poinformowanie organów ścigania, przestrzegając ją, że może mieć do czynienia z oszustami. Kobieta zamiast zgłosić sprawę policjantom i zaprzestać konwersacji, to poprosiła oszustów o inny numer konta, na które wpłaciła 2 tys. złotych - poinformował oficer prasowy policji w Olsztynie Andrzej Jurkun.

Gdy po kilku dniach kobieta nie otrzymała paczki, zawiadomiła policję.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje