Reklama

Olsztyn: Ojciec miał pogryźć dziecko. Trafił do aresztu

31-letni Patryk A. z Olsztyna usłyszał zarzut znęcania się nad swoim trzymiesięcznym dzieckiem - przekazał Interii rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski. Niemowlę miało na ciele ślady ugryzień. Zarzuty w sprawie usłyszała również matka dziecka.

Prokurator Brodowski w rozmowie z Interią przekazał, że do interwencji policji doszło w poniedziałek w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie informację o możliwym znęcaniu się nad dzieckiem otrzymali od osób trzecich.

Olsztyn. Dziecko ze śladami ugryzień. Ojciec zatrzymany

Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że dziecko nosi ślady obrażeń, w tym ugryzień na różnych częściach ciała. Chłopcu udzielono pomocy medycznej, jest w dobrym stanie.

Rodzice dziecka zostali zatrzymani. Zarzuty znęcania się nad chłopcem usłyszał 31-letni Patryk A. Sąd Rejonowy w Olsztynie na wniosek prokuratury aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Reklama

Nie przyznają się do winy

Matka chłopca usłyszała zarzuty narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia. - Ustalono, że dziecko było pozostawione w domu same. Matka była w tym czasie pod znacznym wpływem alkoholu - przekazał prok. Brodowski.

Podejrzani nie przyznali się do winy, ale złożyli w sprawie wyjaśnienia - odbiegają one od ustaleń śledczych.

Poszkodowane dziecko jest już bezpieczne. Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ podjęła działania z urzędu do ograniczenia władz rodzicielskich.

Jako pierwsze o sprawie poinformowało RMF FM.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ugryzienia | ojciec | Olsztyn | warmińsko - mazurskie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy