Reklama

Reklama

Olsztyn: 18- i 21-latek podejrzani o zabójstwo. Grozi im dożywocie

18-letni Sylwester S. i 21-letni Łukasz B. zostali tymczasowo aresztowani. Mężczyźni są podejrzani o zabójstwo 45-letniego Tomasza M., mieszkańca Dobrego Miasta. Grozi im dożywocie.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski przypomniał, że prokurator prokuratury rejonowej Olsztyn-Północ skierował do miejscowego sądu rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania Sylwestra S. i Łukasza B.

Solidny materiał dowodowy

Stoją oni pod zarzutem zabójstwa 45-letniego Tomasza M. Obaj mężczyźni zbrodni tej mieli się dopuścić w nocy z 12 na 13 września w jednym z mieszkań w Dobrym Mieście.

Sąd Rejonowy w Olsztynie po rozpoznaniu wniosku prokuratora na posiedzeniu 15 września wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Sylwestra S. i Łukasza B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Reklama

W ocenie sądu zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w postaci m.in. wyjaśnień obu podejrzanych wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że Sylwester S. i Łukasz B. popełnili zarzucany im czyn.

Mogliby się ukrywać

W rezultacie sąd uznał, że w stosunku do obu mężczyzn należy zastosować tymczasowe aresztowanie, aby zapewnić prawidłowy dalszy tok postępowania. Zdaniem sądu podejrzani mając świadomość swojej sytuacji, w tym stawianego im zarzutu i grożącej im surowej kary, przebywając na wolności mogliby próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania świadków, jak również ukrywać się. - Sąd wskazał przy tym, że obaj mężczyźni nie posiadają stałego miejsca zamieszkania - podał sędzia Dąbrowski-Żegalski.

Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne