Reklama

Reklama

Nowe Miasto Lubawskie: W sklepie znalazła pieniądze. Zamiast oddać, poszła je wydać

28-latka nie miała oporów, by przywłaszczyć pieniądze z przypadkowo odnalezionej koperty. Gdy prawowita właścicielka banknotów z Nowego Miasta Lubawskiego zgłosiła się na policję i poprosiła o pomoc, znalazczyni ochoczo je wydawała. Szał zakupów skończył się, gdy młodą kobietę odwiedzili funkcjonariusze.

Do nowomiejskich policjantów zgłosiła się kobieta, która zgubiła kopertę z 1,6 tysiąca złotych w środku. Nie wiedziała, gdzie to się stało i poprosiła funkcjonariuszy o ich odnalezienie.

Mundurowi ustalili, że w sobotę 24 września właścicielka koperty odwiedziła jeden ze sklepów na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. To właśnie tam zgubiła pieniądze, które chwilę później odnalazła 28-latka.

Nowe Miasto Lubawskie. Znalazła pieniądze, stanie przed sądem

Druga z kobiet, zamiast zapytać, czy koperta należy do któregoś z klientów albo odnieść zgubę do obsługi, postanowiła ją sobie przywłaszczyć.

Reklama

Wyrzuty sumienia nie ruszyły jej także po wyjściu ze sklepu. Gdy odkryła, jakie środki znajdują się w kopercie, postanowiła ruszyć "na miasto" i zacząć je wydawać. 

28-latka wpadła w ręce mundurowych. Funkcjonariuszom nie udało się odzyskać części środków

Wiadomo natomiast, że nieuczciwej znalazczyni grozi do trzech lat więzienia za przywłaszczenie cudzej własności. Jak informuje nowomiejska policja, wkrótce ruszy jej proces.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy