Reklama

Reklama

Niewybuch w Mikołajkach. Władze szykują ewakuację

Niebezpieczne znalezisko na dnie Jeziora Mikołajskiego. W czasie rutynowych ćwiczeń MOPR w Mikołajkach natrafiono na niewybuch. Konieczne będzie jego usunięcie, a w związku z tym także ewakuacja części mieszkańców.

"Podczas rutynowych ćwiczeń, które polegały na odnalezieniu manekina pod wodą na wyznaczonym terenie, nasz płetwonurek natknął się na leżący pod wodą stary granat. Prawdopodobnie z okresu II wojny światowej" - czytamy w komunikacie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Mikolajki. Niewybuch na dnie jeziora

Niewybuch na dnie jeziora znaleziono w sobotę 15 stycznia. Już wiadomo, że konieczne będzie jego usunięcie. "Poinformowane zostało o tym nasze Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego, które w dalszym biegu wydarzeń przekazało informację do Komisariatu Policji w Mikołajkach" - podkreślono w komunikacie MOPR. 

Teren, gdzie znaleziono niewybuch, został natychmiast zabezpieczony przez służby. Usunięciem granatu ma zająć się specjalna jednostka saperska

Jak przekazała asp. Dorota Kulig z mrągowskiej policji, działania saperów Marynarki Wojennej z Gdyni zaplanowano na wtorek. Granat zostanie wydobyty i unieszkodliwiony na poligonie w Orzyszu.

Reklama

Mikołajki. Niewybuch na dnie jeziora. Potrzebna ewakuacja

Urząd miasta Mikołajki ogłosił, że na czas akcji saperów konieczna będzie ewakuacja mieszkańców ulicy Okrężnej (od numeru 1, 2A, 2, 3), budynków przy ul. Mrągowskiej (nr 1 do 6), ul. 3 Maja po stronie nieparzystej (1, 3, 5, 9, 11, 13, 13A, 15, 15A, 17,19, 19A) oraz pl. Wolności (14, 13, 15, 12, 11).

"Ewakuacja nastąpi do godz. 10 i potrwa do odwołania, co powinno nastąpić około godz. 13. W związku z powyższym  prosimy o opuszczenie budynków i udanie się poza strefę ewakuacji. Na czas ewakuacji wyznacza się miejsce schronienia dla mieszkańców w Centrum Kultury Kłobuk" - podano w komunikacie magistratu.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy