Reklama

Reklama

Nieszczęśliwy wypadek na Warmii. Utonął nastolatek

Bartoszycka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci nastoletniego chłopca, który utonął w stawie w Galinach (woj. warmińsko-mazurskie). W tym roku na Warmii i Mazurach doszło już do 11 utonięć.

Do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego zginął chłopak, doszło w czwartek wieczorem (25 czerwca) w Galinach w powiecie bartoszyckim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że czworo miejscowych nastolatków kąpało się w tzw. Stawie Dolnym.

Jak poinformował prokurator rejonowy z Bartoszyc Radosław Snopek, jeden z nastolatków w trakcie pływania prawdopodobnie zachłysnął się i zniknął pod wodą.

Tonącemu próbował pomóc jeden z rówieśników i osoby, które usłyszały wołanie o pomoc. Niedającego oznak życia chłopca wydobyto na brzeg jeszcze przed przyjazdem ratowników. Pomimo resuscytacji prowadzonej ponad godzinę - najpierw przez strażaków, a potem przez zespół ratownictwa medycznego - nie udało się go uratować.

Reklama

"W piątek wszczęliśmy postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, co jest typową kwalifikacją prawną przy tego typu zdarzeniach" - powiedział prokurator.

Według danych policji w tym roku w woj. warmińsko-mazurskim utonęło już 11 osób, w tym dwoje nastolatków.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje