Reklama

Reklama

Niebezpieczne znalezisko. Natrafił na niewybuch

Niebezpiecznego odkrycia dokonał właściciel gospodarstwa rolnego podczas wykonywania melioracji łąki. Policyjny pirotechnik stwierdził, że półmetrowy niewybuch o kalibrze 200 mm pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Mężczyzna natrafił na niewybuch wczoraj w południe, w miejscowości Koty (woj. warmińsko-mazurskie).

Reklama

Policjanci zabezpieczyli niebezpieczny rejon. Półmetrowy pocisk artyleryjski o kalibrze 200 mm, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, został przekazany do neutralizacji.

Apel policji

Policja przypomina, że materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej, są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swoje właściwości wybuchowe.

Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy.

W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności.

Miejsce znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policje lub inne służby.

Dowiedz się więcej na temat: niewybuch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje