Reklama

Reklama

Nidzica: 68-latek przez blisko rok płacił kartą znajomego. Usłyszał zarzuty

Policja zatrzymała 68-latka, który przez ostatnich kilkanaście miesięcy posługiwał się kartą płatniczą swojego znajomego. Senior dokonał nią płatności na łączną kwotę około siedmiu tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 60 zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

68-letni mieszkaniec Nidzicy od września 2021 roku do sierpnia 2022 roku podkradał kartę płatniczą swojemu znajomemu, w którego domu był częstym gościem. 

Mężczyzna posłużył się cudzą własnością kilkadziesiąt razy. We wspomnianym okresie, sprawca dokonywał za pomocą karty wypłat gotówki, jak i płatności w miejscowych sklepach.

68-latkowi grozi do 10 lat więzienia

W czwartek 6 października, Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy poinformowała o zatrzymaniu złodzieja. Zgłoszenia w jego sprawie dokonała żona pokrzywdzonego.

"Podczas wizyt wielokrotnie 'pożyczał' kartę płatniczą należącą do męża zgłaszającej i dokonując licznych transakcji spowodował straty na łączną kwotę około 7 000 zł" - przekazała policja w komunikacie.

Reklama

Nidziczanin usłyszał 60 zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów.

Jak przekazali funkcjonariusze policji, 68-latkowi za dokonane przestępstwa grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Może skutecznie zastąpić węgiel. To dziś najtańszy opał w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama