Reklama

Reklama

Nawałnice na Warmii i Mazurach. Ewakuacja obozów harcerskich

Nad woj. warmińsko-mazurskim przechodzą nawałnice, w ostatnich dwóch godzinach strażacy odnotowali już 130 zgłoszeń. Doszło do ewakuacji pięciu obozów harcerskich - wszyscy są cali i zdrowi.

Dyżurny straży pożarnej poinformował, że w ostatnich godzinach doszło do ewakuacji pięciu obozów harcerskich - cztery obozy rozbite były w powiecie olsztyńskim, a przebywający w nich harcerze i kadra sami przenieśli się w bezpieczne miejsca.

Strażaków o pomoc poprosili harcerze obozujący w Jerzwałdzie w powiecie iławskim nad jeziorem Płaskim. Ośmioro dzieci i sześć osób dorosłych z tego obozu strażacy ewakuowali do świetlicy w Jerzwałdzie.

Burze. Powalone drzewa, zalane piwnice

Dotychczas strażacy z warmińsko-mazurskiego odnotowali 130 zgłoszeń, m.in. drzewo spadło na auto, ale nikomu nic się nie stało. Zgłoszenia alarmowe dotyczą głównie zalanych piwnic, czy garaży oraz powalonych drzew

Reklama

Nawałnice przeszły już nad powiatami elbląskim i iławskim i nad Ostródą. Burza szaleje obecnie nad Olsztynem.

Burze nad Polską

Po czwartkowych burzach, które przeszły nad Polską, w całym kraju strażacy interweniowali 900 razy. Oprócz Warmii i Mazur najwięcej interwencji było w województwach: pomorskim - 204, kujawsko-pomorskim - 199, śląskim - 120, wielkopolskim - 90, łódzkim - 80 oraz mazowieckim - 79.

Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu przewróconych drzew i likwidowaniu podtopień ulic i budynków.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy