Reklama

Reklama

Mieli zabezpieczać Marsz Niepodległości. Przyszli pijani na służbę

Komendant warmińsko-mazurskiej policji wszczął postępowanie zmierzające do zwolnienia pięciu funkcjonariuszy, którzy przyszli na służbę pod wpływem alkoholu. Policjanci byli oddelegowani do Warszawy na zabezpieczenie obchodów Święta Niepodległości.

"Funkcjonariusze oddelegowani do pełnienia służby na terenie Warszawy stawili się do służby pod wpływem alkoholu, co ujawnił ich bezpośredni przełożony" - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie podkom. Krzysztof Wasyńczuk.

Policja nie informuje o szczegółach incydentu. 

Mieli zabezpieczać Marsz Niepodległości

Podkom. Wasyńczuk zaznaczył, że funkcjonariuszy nie dopuszczono do rozpoczęcia służby. Dodał, że do zdarzenia doszło 11 listopada, a policjanci byli oddelegowani do stolicy w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Mieli tam zabezpieczać Marsz Niepodległości.

Reklama

Czynności w ich sprawie wykonywała Komenda Stołeczna Policji.

Pięciu policjantów zostanie zwolnionych

"Komendant wojewódzki policji w Olsztynie wszczął postępowanie administracyjne wobec tych pięciu funkcjonariuszy w kierunku zwolnienia ich ze służby" - podał rzecznik.

Wasyńczuk wyjaśnił, że postępowanie prowadzone jest na podstawie artykułu ustawy o policji, który umożliwia zwolnienie policjantów "ze względu na ważny interes służby".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy