Reklama

Reklama

Łoś próbował przeskoczyć ogrodzenie. Przebiły go metalowe pręty

Strażacy z Braniewa otrzymali wezwanie do nietypowego zdarzenia. Na ogrodzeniu przy ul. Świętokrzyskiej zawisł młody łoś. Zwierzę nadziało się na metalowe pręty. Aby zabrać martwego ssaka konieczne było użycie dźwigu.

Nad ranem zwierzę próbowało przeskoczyć przez płot okalający budynek sakralny przy ul. Świętokrzyskiej w Braniewie. Przeszkoda okazała się jednak zbyt wysoka. Młody łoś zawisł na ogrodzeniu, a metalowe pręty wbiły mu się w podbrzusze. Niestety zwierzę nie przeżyło tego wypadku. 

"Martwe zwierzę z ogrodzenia zdjęli braniewscy strażacy z wykorzystaniem pojazdu specjalnego wyposażonego w żuraw hydrauliczny" - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. 

Miejsce zdarzenia zabezpieczali również miejscowi policjanci. 

Reklama

Jeden z największych ssaków w Europie

Strażacy przypominają, że łoś jest jednym z największych ssaków żyjących w Europie. Samce mogą ważyć nawet 740 kg i osiągać wysokość ponad 2 metrów. 

"Największy zanotowany osobnik, znaleziony w 1897 roku, mierzył 2,34 m, ważył 825 kg, jego poroże miało rozpiętość 199 cm. Samica (łosza, klępa) jest niższa i lżejsza, osiąga masę około 400 kg" - informują strażacy z Braniewa. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy