Reklama

Kilka tysięcy przeterminowanych jaj porzuconych w lesie pod Olsztynem

W Nadleśnictwie Kudypy pod Olsztynem, w pobliżu miejscowości Pelnik, leśnicy znaleźli w czwartek rano cztery palety jajek. Jaja są przeterminowane. Leśnicy zgłosili sprawę służbom weterynaryjnym i szukają osoby - lub osób - które zaśmieciły las.

Palety wypełnione wytłaczankami z jajami znaleźli w czwartek rano leśnicy z Nadleśnictwa Kudypy w pobliżu wsi Pelnik. Palety pełne jaj zostały porzucone na leśnej drodze. Leśnicy sądzą, że może być ich co najmniej kilka lub nawet kilkanaście tysięcy.

"Sądząc po rozmiarach tych palet i ilości jaj, musiał je ktoś przywieźć dużym autem, rozładunku raczej nie dokonała jedna osoba ale kilka" - powiedział rzecznik prasowy olsztyńskich Lasów Państwowych Adam Pietrzak.

Ponieważ pochodzenie jajek nie jest znane, leśnicy zgłosili sprawę służbom weterynaryjnym i sanepidowi.

Reklama

"Próbujemy ustalić, kto wyrzucił do lasu te załadowane jajkami palety. Las to nie jest śmietnik, to nie miejsce na podrzucanie przeterminowanej żywności" - powiedział Pietrzak i dodał, że kilka tygodni temu w tej samej okolicy ktoś wyrzucił kilkanaście starych opon.

Leśnicy z Warmii i Mazur regularnie znajdują w lesie porzucone śmieci. 

Do legendy przeszła historia o odnalezieniu w środku lasu - w pobliżu Mrągowa - lodówki pełnej zepsutego mięsa. "Udało nam się wtedy znaleźć właściciela tej lodówki. Okazało się, że lodówka się zepsuła, więc razem z zawartością właściciel wyrzucił ją do lasu" - powiedział Pietrzak i dodał, że "w kwestii wyrzucania śmieci do lasu ludzka wyobraźnia jest niestety nieograniczona".

PAP

Reklama

Reklama

Reklama