Reklama

Reklama

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i intensywnym śniegiem. Interwencje straży

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, a także dla części powiatów w woj. mazowieckim, zachodniopomorskim, podlaskim i łódzkim. Od wczesnego poranka wiatr na Warmii i Mazurach osiągał do 80 km/h, a strażacy interweniowali w związku z połamanymi drzewami. W trzech powiatach województwa podkarpackiego wydano natomiast ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu.

Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia dotyczą północnych powiatów województwa pomorskiego: słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego, puckiego, gdańskiego, nowodworskiego oraz Gdyni i Gdańska.

W pozostałych rejonach obowiązują alerty pierwszego stopnia.

Dla trzech powiatów w woj. podkarpackim wydano z kolei ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Dotyczą one powiatu sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. W tym przypadku alertu obowiązują do czwartku.

Warmińsko-mazurskie: Interwencje straży, nikt nie został ranny

Silny wiatr wieje w warmińsko-mazurskim od wczesnego poranka. IMGW poinformował w komunikacie, że dotąd najsilniejsze porywy, do 80 km/h, zanotowano w Elblągu i w Nowej Pasłęce.

Reklama

Zobacz tez: Ekstremalnie niskie ciśnienie. Złe wieści dla organizmu

"W ciągu najbliższych godzin silny wiatr utrzyma się i nadal spodziewane są porywy wiatru do około 80 km/h" - poinformowali meteorolodzy i wskazali, że taka sytuacja pogodowa dotyczy powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, Elbląga i elbląskiego, gołdapskiego, iławskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, nowomiejskiego, Olsztyna i olsztyńskiego, ostródzkiego oraz węgorzewskiego.

Strażacy odnotowali dotąd 5 interwencji dotyczących połamanych drzew tarasujących przejazdy. Nikt nie został ranny, nie odnotowano szkód w mieniu.

Zachodniopomorskie: 300 interwencji

Blisko 300 razy interweniowali strażacy minionej nocy w województwie zachodniopomorskim. Silny wiatr spowodował utrudnienia w ruchu pociągów w regionie.

- Między Stargardem a Runowem na sieci trakcyjnej, na torach leżą drzewa spoza pasa kolejowego. Wprowadzono komunikację zastępczą: Polregio na odcinku Stargard - Runowo Pomorskie, a przewoźnik Intercity na odcinku Szczecin Główny - Runowo Pomorskie - poinformował rzecznik prasowy PKP PLK Bartosz Pietrzykowski.

Jak dodał, "w nocy mieliśmy problemy na linii Wrocław-Szczecin, między Krzywinem Gryfińskim a Chojną. Nasza ekipa już się uporała ze skutkami wichury i wznowiliśmy ruch pociągów po jednym torze".

Największe porywy wiatr osiągał w pasie nadmorskim.

- Najsilniejszą prędkość wiatru porywy zanotowano nad ranem w Darłowie, tam wiatr osiągnął prędkość 108 km/h, na stacji w Dziwnowie 100km/h. Nieco słabiej wiało w Kołobrzegu i Świnoujściu, najsilniejsze porywy do 80 km/h, a w Szczecinie do 72 km/h - powiedział w czwartek synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy