Reklama

Reklama

Iława: Śmierć podczas awantury kierowców. Zgłosił się kluczowy świadek zdarzenia

Na policję zgłosił się kluczowy świadek awantury kierowców, w wyniku której zginął 59-letni kierowca. Starszy mężczyzna upadł na maskę przejeżdżającego obok auta i zginął na miejscu. Sąd Rejonowy w Iławie aresztował na trzy miesiące 22-latka.

O zastosowaniu wobec 22-letniego kierowcy tymczasowego aresztowania poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski. - 22-latek przyznaje się do uczestnictwa w zdarzeniu, do tego, że uczestniczył w wymianie ciosów z innym kierowcą, ale nie przyznaje się, że celowo chciał go pozbawić życia - powiedział prok. Karmowski. 22-latkowi przedstawiono zarzut zabójstwa, za co grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie

Po zdarzeniu okazało się, że 22-latek był pod wpływem m.in. marihuany.

Posiedzenie aresztowe

Prokuratura w Iławie przedstawiła mu zarzut zabójstwa i wniosła do sądu o areszt.

Reklama

W poniedziałek z policją skontaktował się kluczowy dla śledczych świadek - osoba, która udzielała ofierze szarpaniny pierwszej pomocy. - Ten pan, mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, zareagował na policyjną prośbę o kontakt, którą przekazały media - powiedziała oficer prasowa policji w Iławie Joanna Kwiatkowska. Dodała, że mężczyzna będzie teraz przesłuchany.

Zgłaszają się także inni świadkowie

Na policję zgłaszają się też inni świadkowie piątkowego tragicznego zdarzenia w Lasecznie. - Każdy z nich będzie przesłuchany, w śledztwie będziemy ustalać szczegółowy przebieg tego tragicznego zdarzenia - zapewniła Kwiatkowska.

Policja nie podaje, z jakich powodów między kierowcami doszło do szarpaniny. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne