Reklama

Reklama

Iława: Pięciolatek złamał kwarantannę. Jego rodzice staną przed sądem

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która nie przestrzega kwarantanny, podlega karze finansowej nałożonej przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego. W tym przypadku jest inaczej, bo do kwarantanny nie dostosował się pięciolatek, który za zgodą rodziców pojechał ciągnikiem na pole. Opiekunowie chłopca odpowiedzą za to wykroczenie przed sądem.

Mundurowi ustalili, że pięciolatek z Iławy (warmińsko-mazurskie) zamiast przebywać w domu na kwarantannie, pojechał z bratem ciągnikiem na pole, aby wykonać z nim zlecone prace. Policjanci, którzy zainteresowali się tą sprawą, dowiedzieli się, że zgodę na wyjazd wyrazili rodzice chłopca.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, bo po ujawnieniu faktów o złamaniu kwarantanny policjanci sporządzili dokumentację w celu ukarania rodziców

- O wszystkim został poinformowany również Powiatowy Inspektor Sanitarny, który wszczął w tej sprawie postępowanie administracyjne - poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Reklama

Policjanci przypominają, że "kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem, a także te, które w ostatnim czasie przyjechały do naszego kraju. Policjanci sprawdzają regularnie i zbierają informacje o tym, czy osoba objęta decyzją o kwarantannie stosuje się do postanowień tej decyzji".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy