Reklama

Reklama

Giżycko: Mężczyźni oskarżeni o znieważenie policjantki w internecie

Trzech mężczyzn usłyszało zarzut "znieważenia funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych". Zamieścili oni wulgarne i znieważające policjantkę komentarze pod filmem na portalu społecznościowym. Utrwalono na nim interwencję przeprowadzoną przez giżycką funkcjonariuszkę. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Na początku października 2020 roku w Giżycku doszło do policyjnej interwencji wobec mężczyzny, który nie miał zasłoniętych ust i nosa, co wówczas było wymagane. Był on arogancki i wulgarny w stosunku do policjantki, nie stosował się do jej poleceń i próbował uciec. Został obezwładniony i zatrzymany.

Zdarzenie nagrał świadek, film zamieścił na portalu społecznościowym i dołączył do niego wulgarny komentarz pod adresem interweniującej policjantki.

Akt oskarżenia w sądzie

Policjanci zabezpieczyli nagranie i prowadzili czynności w związku ze znieważeniem funkcjonariuszki. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem mężczyznom w wieku 33, 35 i 40 lat zarzutu "znieważenia funkcjonariuszki w związku z pełnieniem obowiązków służbowych i z powodu wykonywanego przez nią zawodu". Do sądu trafił akt oskarżenia wobec mężczyzn.

Reklama

37-letni mieszkaniec Giżycka, który nie stosował się do obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa i dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia interweniującej funkcjonariuszki, w marcu 2021 r. usłyszał wyrok skazujący na rok i 10 miesięcy ograniczenia wolności. Nałożono na niego także obowiązek nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne przez 24 godziny miesięcznie, 1000 zł nawiązki na rzecz policjantki i 6000 zł tytułem zwrotu kosztów pełnomocnictwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy