Reklama

Reklama

​Elbląg: Związał kobietę, oblał rozpuszczalnikiem i podpalił. Grozi mu dożywocie

31-letni Michał Z. z Elbląga najpierw skrępował w samochodzie swoją 28-letnią partnerkę taśmą , oblał ją rozpuszczalnikiem do farb, a następnie podpalił. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Jak poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski, oskarżony ma zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara dożywotniego więzienia.

W październiku ubiegłego roku na jednym z elbląskich osiedli 31-letni Michał Z. w samochodzie najpierw skrępował taśmą swoją 28-letnią partnerkę, oblał ją rozpuszczalnikiem do farb a następnie podpalił. Gdy zobaczył jak kobieta płonie, oprzytomniał, zaczął gasić na niej ogień i wezwał pomoc.

35 proc. poparzonego ciała

Kobieta wskutek podpalenia doznała bardzo rozległych oparzeń III i IV stopnia klatki piersiowej. Miała 35 proc. poparzonego ciała - wyjaśnił prokurator.

Reklama

28-letnia Katarzyna i Michał Z. znali się przez 5 miesięcy przed tragicznym zdarzeniem. Pomieszkiwali w samochodzie na parkingu. Oskarżony, który w przeszłości był wielokrotnie karany, jako motyw swojego działania wskazał "kwestie uczuciowe" - podał prokurator.

31-latek czeka na proces w areszcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje